Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Pohánka obyčajná 500g

1,84 s DPH / ks 1,53 € bez DPH / ks
Vypredané
Pohanka je jednoročná, dvojklíčnolistová, cudzoopelivá a hmyzoopelivá rýchlo rastúca teplomilná rastlina, kvitnúca na bielo. Včely ju milujú.
Obj. čislo:
21615
EAN:
8594003198410

Pohánka obyčajná 500g

Pohanka je jednoročná, dvojklíčnolistová, cudzoopelivá a hmyzoopelivá rýchlo rastúca teplomilná rastlina, kvitnúca na bielo. Včely ju milujú. Je nenáročná na pôdne a pestovateľské podmienky. Pre pohánku sú vhodné pôdy ľahké až stredné, hlinitopiesočnaté, piesočnato hlinité a hlinité, zásobené živinami a s dostatkom vlahy. Je citlivá na nedostatok zrážok počas celého vegetačného obdobia.

V záhradke ju môžeme pestovať i po zemiakoch, maku či po kukurici. Samotná pohánka je dobrou predplodinou a jej pestovanie má fytosanitárny účinok. To znamená , že ozdravuje pôdu, vylepšuje jej štruktúru a stav. Taktiež pomáha odburiniť pôdu.

Termín sejby závisí od teploty pôdy, pričom minimálna teplota pre klíčenie je 7 – 8 ºC. Pre naše podmienky sa doporučuje vysievať pohánku koncom apríla až do polovice mája. Seje sa do hĺbky 30-50 mm.

Výsev : 1,2-2kg /100 m²

Význam zeleného hnojenia

  • Univerzálne čisto prírodné hnojenie pôdy
  • Zefektívňuje príjem živín pre následne pestované rastliny
  • Ochrana proti vyplavovaniu živín z pôdy
  • Ochrana pôdy pred veternou a vodnou eróziou
  • Potláča rozmnožovanie a rast burín
  • Dôležitý komponent na rozvoj baktérii a užitočných organizmov
  • Priaznivo ovplyvňuje vodný a tepelný režim pôdy

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.