Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Sadbové zemiaky Red Scarlett - minihľuzy 1 kg

4,60 s DPH / ks 4,18 € bez DPH / ks
VYPREDANÉ pre r. 2023
Red Scarlett je veľmi skorá odroda zemiakov ktorá poskytuje vysokú úrodu. Varný typ B a pomerne dobré skladovateľné vlastnosti sú príznačné pre túto zaujímavú odrodu zemiakov.
Obj. čislo:
378
EAN:
8588004737488
Balenie
1,1
Tvar hľuzy
oválne
Farba dužiny
bledožltá
Varný typ
B
Skladovateľnosť
krátkodobá
Farba šupky
červená

Sadbové zemiaky Red Scarlett - minihľuzy 1 kg

Odroda Red Scarlett

Veľmi skorá odroda s červenou šupkou patrí medzi zemiaky s vysokou úrodnosťou . Jej dužina je svetložltá. Na povrchu hľúz sa nachádzajú malé očká. Tvar hľúz je oválny až dlho- oválny. Varný typ B zaraďuje odrodu Red Scarlett medzi zemiaky vhodné ako varená, či v trúbe pečená príloha. 

Rady pre pestovanie Red Scarlett

Odroda Red Scarlett je dobre skladovateľná. Odolná proti rakovine a háďatku. Stredne odolná voči Y-vírusu a môže byť náchylná na pleseň vňate. Hľuzy odporúčame pred výsadbou vždy otepliť, aby sme nabudili tvorbu a rast klíčkov. Následne vysádzame. Vzchádzanie je pomerne rýchle. Vzhľadom k vyššej citlivosti na choroby, dbajte na pravidelnú ochranu proti plesni zemiakovej. Odroda Red Scarlett je odolná proti vonkajšiemu a vnútornému mechanickému poškodeniu hľúz. Počas vyorávania a zberu zemiakov je potrebné aby šupka bola dostatočne vyzretá. odroda je dobre skladovateľná.

Zemiaky je potrebné počas vegetačnej doby ošetrovať hnojivom proti hubovým chorobám Controlphyt Cu.


Pre ochranu zemiakov a dosiahnutie dostatočnej úrody aplikujte ODPORÚČANÉ kombinácie produktov, ktoré máme v zľave.

Parametre

Balenie 1,1
Tvar hľuzy oválne
Farba dužiny bledožltá
Varný typ B
Skladovateľnosť krátkodobá
Farba šupky červená

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.