Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Sadbové zemiaky Adora - minihľuzy 1 kg

4,80 s DPH / ks 4,36 € bez DPH / ks
VYPREDANÉ pre r. 2023
Sadbové zemiaky odrody Adora. Patrí medzi najskoršie odrody sadbových zemiakov na trhu.
Obj. čislo:
379
EAN:
8588004737174
Varný typ
B
Stupeň množenia
A (C1)
Skladovateľnosť
veľmi dobrá
Farba šupky
žltá
Balenie
1,1
Tvar hľuzy
veľké oválne
Krajina pôvodu
Holandsko
Farba dužiny
svetložltá

Sadbové zemiaky Adora - minihľuzy 1 kg

Odroda zemiakov: Adora

Patrí medzi najskoršie odrody sadbových zemiakov na trhu. Vyznačuje sa super rýchlym nárastom hľúz do konzumnej veľkosti. Je vhodná na skorý zber už od konca mája. Zemiak je varný typ B Hľuzy sú veľké oválne, farba šupky je žltá, farba dužiny svetložltá , po uvarení zemiak netmavne. Počet hľúz pod trsom je nižší (6 - 8). Vzhľadom na dlhú dormanciu úrody je účelné zemiakové sadivo natepliť pred výsadbou. Pri predklíčovaní je doporučené po objavení malých klíčkov sadivo zemiakov vystaviť dennému svetlu, nižším teplotám a výdatne vetrať, čo spevní klíčky. Odroda je citlivá na pleseň zemiakovú, ale vďaka rýchlemu rastu a skorému dozrievaniu to pre ňu nepredstavuje žiadny problém. Napriek tomu odporúčame ochranu proti plesni zemiakovej. Odroda zemiakov je odolná proti háďatku zemiakovému Ro1,4 . Adora môže byť zberaná už po 65 dňoch od výsadby. Aj napriek svojej skorosti sa skladuje veľmi dobre a dlho. Pozitívna vlastnosť: Adora môže byť zberaná už po 65 dňoch od výsadby.

Pre dostatočné vyživenie zemiakov Adora odporúčame použiť hnojivo AGRIFUL, ktoré je vhodné aplikovať zálievkou, ale aj postrekom na list.

 


 

Parametre

Varný typ B
Stupeň množenia A (C1)
Skladovateľnosť veľmi dobrá
Farba šupky žltá
Balenie 1,1
Tvar hľuzy veľké oválne
Krajina pôvodu Holandsko
Farba dužiny svetložltá

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.