Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Tráva do sucha 500 g

5 s DPH / ks 4,17 € bez DPH / ks
Na sklade
Tráva do sucha - zmes pre suché stanovištia, 500 g / 20 m2.
Obj. čislo:
24825
EAN:
8586006900343

Tráva do sucha 500 g

Tráva do sucha

Zmes trávy do sucha je založená prevažne na Kostrave trsťovitej, ktorá je ideálna do podmienok s obmedzeným množstvom vlahy. Hlboký koreňový systém jej umožňuje odoberať vlahu z podstatne hlbších vrstiev a tak Vám zostane zelený trávnik i v období mierného sucha.

Zloženie:

Kostrava trsťovitá (Festuca arundinacea) 70%

Mätonoh trváci (Lolium perenne) 20%

Lipnica lúčna (Poa pratensis) 10%

Návod na úspešné založenie trávnika:

Túto kvalitnú trávnu zmes môžete vysievať od skorej jari až do jesene. Terén vyrovnajte a dobre uvalcujte. Vrchnú vrstvu skyprite železnými hrabľami do hĺbky cca 2 cm. Rozdeľte si potrebnú dávku osiva na dve časti. Prvú vysejte rovnomerne jedným smerom na celú plochu. Druhú vysejte kolmo na prvú. Takto zasiate osivo jemne zapracujte do vrchnej vrstvy pôdy a uvalcujte. Prvé kosenie trávy odporúčame, keď je tráva 8 cm vysoká. Potom stačí kosiť 1x týždenne na výšku 3,5 až 4,5 cm. Pravidelne zavlažujte v noci alebo ráno, v suchom období až 10 l/m2 denne. Na zimu nechajte trávnik dorásť do výšky 8 cm. Nezabúdajte na prihnojovanie, valcovanie, prevzdušňovanie, odburiňovanie a renováciu podľa odbornej literatúry.

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.