Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Cibuľa sadzačka KARMEN 250 g, 8/15 mm

1,40 s DPH / ks 1,27 € bez DPH / ks
Na sklade
Je to poloskorá, červená až fialová odroda cibule sadzačky. Je ju možné zbierať skoro. Má pikantnú chuť a veľmi dobre sa skladuje.
Obj. čislo:
15459
EAN:
8588002952098

Cibuľa sadzačka KARMEN 250 g, 8/15 mm

Červená cibuľa Karmen- sadzačka

Polo skorá, karmínovo červená až fialová cibuľa. Je plocho guľovitého tvaru. Svojimi vlastnosťami je určená na pestovanie zo sadzačky ako aj na priame jarné výsevy.

Dužina tejto červenej cibule je veľmi jemná, biela, pevná, s karmínovo červeným zafarbením medzi jednotlivými suknicami. Ponúka nám výbornú pikantnú chuť. Je vhodná predovšetkým na konzum v surovom stave alebo prípravu šalátov. 

Pestovanie a iné technické parametre červenej cibuli Karmen

Veľmi dobre skladovateľná odroda, výnos a intenzita zafarbenosti je na svetovej úrovni. Pri spracovaní vyššími teplotami dochádza k nežiadúcej zmene farby. Priemerná hmotnosť cibule zo sadzačky je je 69 g. Pri výseve treba počítať, že priemerná hmotnosť cibule bude okolo 50 g. Priemerná úroda dosahuje 28 – 45 t /ha.  Úbytok váhy nemá vplyv na kvalitu a počet cibúľ v balení. Skladujte v suchu. 

Vysádzanie červene cibule

Na meter štvorcový vysadzujeme 100 – 300 g cibuliek. Sadíme na jar v marci až apríli alebo na jeseň tak, aby koniec krčku mierne vyčnieval nad povrch záhonu do sponu 20 – 30 cm x 4 – 8 cm. Cibule pestované zo sadzačky majú oproti priamo siatej cibule horšiu skladovateľnosť, ale podstatne skorší zber. Vysádzame na pôdach ľahšieho typu, neznáša hnojenie maštaľným hnojom. Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.