Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Batáty konzumné rúžové - odroda Murasaki

3 s DPH / kg 2,50 € bez DPH / kg
VYPREDANÉ
Biela dužina odrody Murasaki má mierne neutrálnejšiu chuť s jasnou a intenzívnou orechovou príchuťou. Mierne nižší obsah cukru, bližšie k chuti zemiakov. Sú zdrojom vitamínu A, draslíka a vlákniny.
Obj. čislo:
17568

Batáty konzumné rúžové - odroda Murasaki

Batáty Murasaki

  • Tieto sladké zemiaky Murasaki sú vynikajúcim zdrojom vitamínu A a dobrým zdrojom draslíka, vlákniny a vitamínu C. Obsahujú tiež železo, vápnik, bielkoviny a prospešné aminokyseliny.
  • Dužina týchto batátov je biela až bledožltá. Má vločkovitú štruktúru. Po tepelnej úprava majú sladkú chuť  s prevažujúcou orieškovou príchuťou.
  • Tieto sladké zemiaky sú klasifikované ako Impomoea batatas, ich odrodový názov pochádza z japonského výrazu: „murasakino“- fialová“.
  • Bola vyšľachtená vo Výskumnej stanici sladkých zemiakov na Louisianskej štátnej univerzite v Chase. Táto odroda bola šľachtená a je pestovaná kvôli svojej typickej chuti a vyššej odolnosti voči chorobám.
  • Sladké zemiaky Murasaki sú stredne veľké až veľké, podlhovastého tvaru s cibuľovým zaoblením.
  • Obe konce sa zúžujú do špica alebo do oblého tvaru.
  • Šupka má odtiene ružovej, purpurovej až fialovej farby- podľa pôdy v akej rastie. Na povrchu šupky sú rozptýlené slabé svetloružovo-fialové až hnedé škvrny. 

 

Chcete si vypestovať  batáty Murasaki vo vlastnej záhradke?

Kúpte si sadenice  batátov Murasaki na tomto odkaze.Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.