Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Batáty konzumné oranžové

3 s DPH / kg 2,50 € bez DPH / kg
VYPREDANÉ
Oranžové batáty sú spomedzi všetkých druhov najobľúbenejšie. Majú jemnú a krémovú konzistenciu s mierne orieškovou príchuťou. Sú sladkej chuti. Obsahujú množstvo prospešných látok ako aj betakarotén.
Obj. čislo:
12354

Batáty konzumné oranžové

Oranžové batáty

  • Sú najznámejšie a najpopulárnejšie, spomedzi všetkých batátov. Táto odroda oranžových batátov sa volá Beauregard. Vytvára objemné hľuzy veľkých rozmerov, ktoré majú jednotný, podlhovastý až eliptický tvar, mierne sa zužujúci do malých hrotov na oboch koncoch. Hľuza oranžvých batátov má polohladkú šupku, ktorá má svetloružové sfarbenie. Je pevná s niekoľkými plytkými očkami. Dužina je oranžová, hutná, jemne-zrnkovej konzistencie s vyšším obsahom vody. Po tepelnom spracovaní má táto odroda jemnú a krémovú konzistenciu so sladkou a mierne orieškovou príchuťou.
  • Skladovateľnosť týchto hľúz je dobrá. Odporúčame ich mať uskladnené v priestoroch kde sa teplota pohybuje medzi 12-16 °C.
  • Menej šťavnatá, no najsladšia zo všetkých odrôd.
  • Batáty tejto odrody obsahujú  vitamín C a E, železo, draslík a vlákninu. Hľuzy sú dobrým zdrojom betakaroténu, ktorý sa v našom tele premieňa na vitamín A. Pomáha chrániť zrak a vyživuje pokožku.
  • Sú botanicky klasifikované ako Impomoea batatas a boli vyšľachtené na základe jej odolnosti voči chorobám.

 

Batáty sú pestované v ekologickom režime - bez chemických postrekov.

 

Radi by ste si vypestovali svoje vlastné oranžové batáty?

Na tomto odkaze si kúpite sadenice batátov, ktoré vám v záhrade prinesú vlastnú úrodu.Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.