Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Batáty konzumné fialové

3 s DPH / kg 2,50 € bez DPH / kg
VYPREDANÉ
Fialové batáty sú významným zdrojom antioxidantov, ktoré dokážete priať zo stravy dopestovanej na Slovensku. Napomáhajú v protizápalových procesoch, pomáhajú predchádzať vzniku nádorových ochorení. Fialové batáty sú svojou chuťou a vlastnosťami delikatesou na vašom kuchynskom stole.
Obj. čislo:
14073

Batáty konzumné fialové

Fialové batáty

V našich podmienkach sú batáty jednoročnou bylinou z čeľade Convovulaceae. Táto odroda fialových batátov sa volá Viola. Má tmavofialovú šupku a fialovú až tmavofialovú dužinu. Sú priamym príbuzným známych, oranžových batátov. Fialová farba dužiny vzniká dôsledkom nahromadenia farbív- antokyanov. Toto farbivo je významným zdrojom antioxidantov, ktoré vieme prirodzene priať zo stravy, ktorú si dopestujeme na vlastnej záhrade, či poli.

Hľuzy sú užšie, pozdĺžne pretiahnuté a na koncoch poväčšine zašpicatené. Vyznačujú sa hutnejšou konzistenciou dužiny, menej sladkou chuťou s nádychom červeného vína. Po upečení sú tieto fialové batáty sladkavé s "krémovou" konzistenciou, čo im dodáva šmrnc dalikatesy  na jedálenskom stole. Ideálnou kuchynskou úpravou je pečenie a vysmážanie. Dužina nestráca fialovú farbu. 

Ako skladovať fialové batáty?

Fialové batáty po doručení skladujte rovnakým spôsobom ako bežné zemiaky (na chladnom a suchom mieste). Majú kratšiu skladovateľnosť ako bežné zemiaky.

 

Benefity fialových batátov

  • Svojím obsahom vysokého množstva antioxidantov sa tieto hľuzy zaraďujú medzi potraviny, ktoré majú významné dietetické vlastnosti.
  • Nielen, že obsahujú množstvo vlákniny a Vitamínu A, zároveň sú zdrojom množstva minerálov.
  • Svojím obsahom antioxidantov, pomáhajú predchádzať vzniku nádorových ochorení a nabudzujú protizápalové procesy

 

Fialové batáty sú pestované v ekologickom režime - bez chemických postrekov.

 

Chcete si vypestovať fialové batáty vo vlastnej záhradke?

Kúpte si sadenice fialových batátov na tomto odkaze.Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.