Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Cibuľa sadzačka ŠALOTKA GOLDEN GURMET 250 g, 7/14 mm

1,40 s DPH / ks 1,27 € bez DPH / ks
Na sklade
Sadzačka Golden Gourment je šalotka, ktorú si pre svoje chuťové vlastnosti určite obľúbite. Má viac silíc a viac vitamínu C ako bežná cibuľa. Je vhodná na konzumáciu pre ľudí, ktorý majú tráviace ťažkosti pri konzumácii bežne cibuli.
Obj. čislo:
19272
EAN:
8588002952111

Cibuľa sadzačka ŠALOTKA GOLDEN GURMET 250 g, 7/14 mm

Šalotka Golden Gourmet

Táto sadzačka je žltou odrodu šalotky. Oproti cibuli má šalotka viac silíc, viac vitamínu C, cukrov a vody. Je rovnako bohatá na minerály. Vďaka týmto vlastnostiam má svoje miesto v studenej kuchyni. Výborne sa hodí aj na prípravu omáčok. Svojími vlastnosťami je vhodná pre stravníkov, ktorý majú s obyčajnou cibuľou tráviace problémy.

Šalotku môžete vysádzať na jar ako aj na jeseň. No dôležité je to aby táto výsadba nebola vykonaná do premočenej pôdy. Viac sa jej darí v suchších pôdach. 

Na jar začíname pri šalotke s výsadbou zavčasu. Vysádza sa do sponu 30 x 8 alebo 25 x 10 cm. Cibuľky vysádzame tak aby koniec krčku mierne vyčnieval nad povrch záhonu. Z jednej cibuľky vyrastie zhluk cibuliek o veľkosti materskej cibule. Po vysadení záhon môžete prekryť bielou netkanou textíliou, ktorá chráni mladé rastliny pred muchou kvetárkou cibuľovou.Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.