Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Poľnohospodárska angličtina + 4 CD

35,36 s DPH / ks 32,15 € bez DPH / ks
Na objednávku
Poľnohospodárska angličtina je publikácia venovaná odbornej verejnosti, ktorá si kladie za cieľ zdokonaliť svoje jazykové znalosti.
Obj. čislo:
21531

Poľnohospodárska angličtina + 4 CD

Poľnohospodárska angličtina + 4 CD

 

Publikácia je určená odbornej verejnosti, ktorá má záujem o zdokonalenie jazykových znalostí. Je to súbor autentických odborných, poľnohospodárskych textov s poznámkami, doplnený o najčastejšie gramatické pravidlá angličtiny. A taktiež o gramatické a lexikálne cvičenia s kľúčom na ich riešenie. Ku každému textu je pripojený orientačný slovníček termínov, ktoré sa v ňom vyskytujú. V závere publikácie zas nájde slovníček okolo 2500 termínov, ktoré sa najčastejšie vyskytujú v poľnohospodárskych textoch, aj v ústnej komunikácii. Základom publikácie sú učebné texty pre študentov VŠZ v Prahe z rokov 1987 a 1989 a ich nové a prepracované vydania, ktoré si žiadali študenti, doktorandi, pedagogický aj vedecký pracovníci tejto vysokej školy. Druhým zdrojom je seriál autentických textov s poznámkami a návrhom prekladov, ktoré vychádzali v poľnohospodárskych periodikách od jesene 2002. Tretím prameňom je lingvistická dizertačná práca autora z roku 1987 s názvom Poľnohospodárska angličtina a slovotvorná analýza jej terminológie. Z tohto zdroja využili najmä výsledky analýzy frekvencie odbornej terminológie v poľnohospodárskych textoch, ktoré sme uplatnili v pôvodných skriptách, ako aj v tejto publikácii.

 

  • Rok vydania: Nitra 2021
  • Vydavateľstvo: Profi Press
  • ISBN: 9788097057220
  • Jazyk: slovenský, anglický
  • Počet strán: 360

Agronóm odporúča

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.