Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Cibuľa sadzačka ŠALOTKA RED SUN 250g, 7/14 mm

1,40 s DPH / ks 1,27 € bez DPH / ks
Posielame po 15.2.2024
Táto obľúbená šalotka má viac silíc a vitamínu C. Je bohatá na obsah minerálov. Menej náročná na pôdu a veľmi dobre skladovateľná.
Obj. čislo:
15460
EAN:
8586018531559

Cibuľa sadzačka ŠALOTKA RED SUN 250g, 7/14 mm

Red Sun

Cibuľa-šalotka

Táto obľúbená šalotka má viac silíc a vitamínu C. Je bohatá na obsah minerálov. Menej náročná na pôdu a veľmi dobre skladovateľná.

Šalotka má oproti cibuli kuchynskej viac silice, viac vitamínu C, cukrov a taktiež viac vody. Je rovnako veľmi bohatá na minerály. V posledných rokoch, naimä menší záhradkári, o ňu veľmi zvýšli záujem. Oproti klasickej cibuli je menej náročná na pestovanie, lepšia skladovateľnosť (až do dvoch rokov) a v neposlednom rade jej vynikajúce chuťové a nutričné vlastnosti. Vytvára tzv. dcérske cibule, v závislosti od odrody 5 až 15 kusov.


Pestovanie šalotky Red Sun

Šalotka je menej náročná na pôdu, polohy a klimatické podnmienky. Sadíme ju do teplejších pôd s dostatkom živín. Vysádzať ju môžeme na jeseň aj na jar. Najlepšie je vysádzať cibule strednej veľkosti asi 2 - 3 cm veľké do sponu 30 x 10 cm od seba. Pri mensich cibuliach sice získame menšie množstvo cibúľ, ale sú väčšie. Úspešne ju môžeme pestovať na zber zelenej vňate. Pri pestovaní na skladovanie je dôležitý skorý zber, nakoľko pri silnom zoschnutí vňate sa cibule rozpadávajú a môžu sa znehodnotiť.

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.