Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Batáty konzumné biele

2,50 s DPH / kg 2,08 € bez DPH / kg
NEDOSTUPNÉ
Nakúpte si hľuzy bielych batátov. Oplývajú jemnou, menej sladkou chuťou s pevnou hutnou konzistenciou dužiny. Po upečení ale inej tepelnej úprave zalejú vašu domácnosť sladkou vôňou medu.
Obj. čislo:
14709

Batáty konzumné biele

Biele batáty

  • Biele batáty O´Henry, sú botanicky klasifikované ako Impomoea batatas, sú skorou odrodou patriacou do čeľade Convolvulaceae.
  • Boli objavené ako prirodzená mutácia odrody Beauregard a následne boli šľachtené pre svoju typickú jemnú a sladkavú chuť.
  • Majú pretiahnutý, podlhovastý, valcovitý tvar, ktorý sa zúžuje do špicatých koncov.
  • Šupka je tenká a pevná s krémovou, až hnedastou farbou, s plytkými očkami.
  • Pod šupkou sa nachádza biela až bledožltá dužina bez žiliek, ktorá je hutná s nižším obsahom vody, ako oranžové batáty.
  • Ak vám vyhovuje ich pevnosť a menej sladká chuť, tak vám tento druh bude určite vyhovovať.

Tieto biele batáty sú vynikajúcim zdrojom vlákniny, ktorá stimuluje tráviaci trakt, obsahuje draslík, ktorý pomáha regulovať hladinu tekutín v tele. Poskytujú taktiež vitamíny ako A, E, C, B6.

Biele batáty sú vhodné na vyprážanie aj zapekanie. Môžete ich však použiť aj napr. na batátovú kašu a pod. Unikátna chuť pripomína chuť orechov a medu. Sliny sa vám budú zbiehať v ústach ešte predtým, ako ich vyberiete z rúry - pri pečení zaplaví vašu kuchyňu vôňa sladkého, teplého medu. 

 

Biele batáty sú pestované v ekologickom režime - bez chemických postrekov.

 

Chcete si vypestovať biele batáty vo vlastnej záhradke?

Kúpte si sadenice bielých batátov na tomto odkaze.Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.