Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Sadbové zemiaky Double Fun - minihľuzy 1 kg

4,80 s DPH / ks 4,36 € bez DPH / ks
VYPREDANÉ pre r. 2023
Dvojfarebné zemiaky DOUBLE FUN sa zaraďujú do varného typu AB, Hľuzy sú oválne, Šupka a dužina je fialovo žltej farby. Majú príjemnú, krémovo maslovú chuť, nie sú rozvarivé. Tieto zemiaky kúpite prostredníctvom nášho e-shopu.
Obj. čislo:
21146
Farba dužiny
fialovo žltá
Varný typ
AB
Skladovateľnosť
krátkodobá
Farba šupky
fialovo žltá
Balenie
1,1
Tvar hľuzy
oválne

Sadbové zemiaky Double Fun - minihľuzy 1 kg

Dvojfarebné zemiaky DOUBLE FUN

 

  • Táto odroda zemiakov patrí medzi fialové zemiaky od holandského šľachtiteľa, ktorý pri ich šľachtení nadviazal na dlhoročnú tradíciu pestovania farebných zemiakov v Andách.
  • Táto dvojfarebná odroda zemiakov vyniká nepravidelným farebným vzorom so žltou a fialovou farbou a prekvapujúcim farebným vzorom na tanieri. DOUBLE FUN má vynikajúce kvality na smaženie a pečenie v šupke.
  • DOUBLE FUN je stredne skorá vysoko úrodná odroda varného typu AB. Hľuzy sú stredne veľké, oválne. Šupka je fialovo žltej farby rovnako aj dužina. Pre dosiahnutie väčšej veľkosti hľúz znížte hustotu výsadby a dbajte na udržanie vňate na konci vegetácie.
  • Fialový vzor dužiny je výraznejší, ak bol počas vegetácie dostatok slnečných dní. Ak bolo počasie vo vegetačnej dobe  chladnejšie, zväčší sa podiel žltej farby.
  • Tieto zemiaky majú príjemnú krémovo maslovú chuť. Dužina si pri varení drží tvar, nie je rozvarivá. 
  • Dvojfarebné zemiaky Double fun sú odolné voči obyčajnej chrastavitosti hľúz a plesni zemiakovej na hľuzách. Na peknej a hladkej šupke sa môže objaviť striebritost’, dbajte preto na včasný zber a správne skladovanie. Doba dormancie je stredná.

     

Pre ochranu zemiakov a dosiahnutie dostatočnej úrody aplikujte ODPORÚČANÉ kombinácie produktov, ktoré máme v zľave.
 

Parametre

Farba dužiny fialovo žltá
Varný typ AB
Skladovateľnosť krátkodobá
Farba šupky fialovo žltá
Balenie 1,1
Tvar hľuzy oválne

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.