Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Sadbové zemiaky Antónia 5 kg

5,50 s DPH / ks 5 € bez DPH / ks
VYPREDANÉ pre. r 2023
Stredne skorá špičková šalátová odroda zemiakov Antonia, má veľmi vysoký podiel stredne veľkých hľúz oválneho tvaru, svetlú šupku a žltú farbu dužiny.
Obj. čislo:
11132

Sadbové zemiaky Antónia 5 kg

Stredne skorá odroda ANTÓNIA

je novinkou medzi šalátovými zemiakmi varného typu A-B. Vyznačuje sa lahodnou chuťou, vysokou výnosnosťou, dlhou dobou skladovateľnosti až do neskorej jari, tým spĺňa požiadavky pre balenie i dobré obchodovanie. Hľuzy sú guľato oválne, so žltou šupkou a žltou dužinou. Antonia uprednostňuje dobre pripravené pôdy s pravidelnou závlahou. Táto odroda sadbových zemiakov je vďačná za harmonické hnojenie. Antonia má veľmi vysoký podiel stredne veľkých hľúz oválneho tvaru. Vysoká kvalita a príjemná chuť. Veľmi vhodná na pranie a balenie ako aj na dlhodobé skladovanie.

 

 

Rady pre pestovanie odrody Antonia

Antonia sa vzhľadom k vyššiemu nasadeniu hľúz pod kopcom vysádza s odstupmi v riadku 32 – 34 cm (40000 rastlín/ha pri medziriadkovej vzdialenosti 75 cm), hĺbka sadenia štandardná. Odporúča sa zemiaky 3 dni pred výsadbou uložiť do teplejšieho skladu za účelom prebudenia klíčkov. Napriek veľmi dobrej odolnosti voči chorobám, je potreba pravidelne aplikovať postrek proti plesni zemiakovej v normálnom postrekovom slede. Je citlivá na odlomenie klíčkov. Antonia uprednostňuje lepšie pôdy s rovnomerným zásobením vlahou a živinami. Prednosť majú pôdy v dobrom kultúrnom stave.Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.