Menu

Cart

Vážení zákazníci,

pripravili sme pre vás ponuku sadbových zemiakov pre sezónu 2018.

Okrem sortimentu slovenských sadbových zemiakov, budeme mať k dispozícii aj najpredávanejšie odrody od zahraničných pestovateľov.

Ak máte vážny záujem o určitú vybranú odrodu, kontaktujte nás s predbežnou objednávkou. Na základe predbežnej objednávky Vás budeme informovať o odbere. Množstvá jednotlivých odrôd sú obmedzené na základe úrody množiteľských porastov v minulom roku, a preto si rezervujte dopredu svoju odrodu a jej množstvo.

Zemiaky si môžete vyzdvihnúť u nás v predajni ORGANIX garden v Lužiankach. V prípade objednávky, ktorá je vopred nahlásená, je možné po dohode, dopraviť sadbové zemiaky až k vám, domov. Na vyžiadanie a uvedenie približného množstva Vám pošleme cenovú ponuku na jednotlivé odrody.

NOVINKA pre sezónu 2018 – máme pre Vás darček!

Ak si objednáte zemiaky nad 49 kg máme pre Vás darček v podobe biostimulantu Agriful. Toto bio hnojivo Vám vytvorí hustú koreňovú sústavu a zvýši úrodu! Použitím tekutého bio hnojiva Agriful budete mať zdravé a veľkostne vyrovnané zemiaky!
Ak si objednáte zemiaky nad 99 kg máme pre Vás darček v podobe prípravku s obsahom organickej zlúčeniny medi Controlphyt Cu. Tento prípravok chráni rastlinu pred napadnutím hubami, vírusmi a baktériami.

Nájdete nás v predajni:

ORGANIX garden
Rastislavova 323 (nachádzame sa vedľa Rastislavova 1)
951 41 Lužianky
Tel.: 0948 44 50 66 – predajňa


Objednávky a informácie:

Jakub Polčík, Mob.: 0948 77 80 99 - Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Martin Vereš, Mob.: 0905 35 24 96 - Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
Beáta Czaková, Mob.: 0915 99 71 56 - Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Otváracie hodiny na predajni

Ďakujeme za prejavený záujem a prajeme vám úspešnú pestovateľskú sezónu.Zaujímavé odkazy:

Dbajte na správny výber sadbových zemiakov!
Ako pestovať zemiaky, aby sa v nich zachovali všetky zdraviu prospešné látky.
Systém na stiahnutie na používanie prípravkov pre pestovanie bio – zemiakovSadbové zemiaky ADORA

Veľmi skoré

Adora

Odroda: Veľmi skorá
Varný typ: B
Pôvod: Holandsko
Balenie: 1,1 kg minihľuzy, 25 kg

Zemiaky ADORA patria medzi najskoršie odrody zo sadbových zemiakov na trhu. Vyznačujú sa superrýchlym rastom hľúz do konzumnej veľkosti. Sú vhodné na skorý zber už od konca mája. Zemiak je varný typ B. Hľuzy sú veľké oválne, farba šupky je žltá, farba dužiny svetložltá , po uvarení zemiak netmavne. Počet hľúz pod trsom je nižší (6 - 8 ks).
Vzhľadom na dlhú dormanciu je účelné zemiakovú sadbu pred výsadbou umiestniť na teplejšie miesto. Pri predklíčovaní je doporučené po objavení malých klíčkov sadivo zemiakov vystaviť dennému svetlu, nižším teplotám a výdatne vetrať, čo spevní klíčky. Odroda je citlivá na pleseň zemiakovú, ale vďaka rýchlemu rastu a skorému dozrievaniu to pre ňu nepredstavuje žiadny problém. Napriek tomu odporúčame ochranu proti plesni zemiakovej. Odroda zemiakov je odolná proti háďatku zemiakovému Ro1 + 4 . Adora môže byť zberaná už po 65 dňoch od výsadby. Aj napriek svojej skorosti sa skladuje veľmi dobre a dlho. 

Pozitívna vlastnosť: Adora môže byť zberaná už po 65 dňoch od výsadby.


Sadbové zemiaky Anuschka

Veľmi skoré konzumné

Anuschka

Odroda: Veľmi skorá
Varný typ: AB
Pôvod: Nemecko
Balenie: 5 kg, 25 kg

Veľmi skorá odroda sadbových zemiakov, vysoko akostná šalátová odroda príťažlivého tvaru s vysokým podielom tržných hľúz. Anuschka má výbornú chuť, peknú žltú šupku s plytkými očkami. Tieto sadbové zemiaky sú veľmi vhodné na balenie v skorom období. Jej pevná konzistencia dáva vysoký predpoklad uplatnenia na trhu i v kuchyni. Tieto zemiaky zaraďujeme medzi varné typy AB. Anuschka uprednostňuje stredné až lepšie pôdy s rovnomerným zásobovaním vlahou a živinami. Pestovaním pod fóliou napomáhame skoršiemu zberu a vytvoreniu uzavretej šupky. Patrí medzi veľmi výnosné odrody s vysokým podielom tržných hľúz. 


Pozitívna vlastnosť: Vysoký počet nasadených hľúz dáva aj vysoké výnosy zemiakov.


Sadbové zemiaky Colette

Veľmi skoré

Colette

Odroda: Veľmi skorá
Varný typ: A-B, vhodná na priamu spotrebu
Pôvod: Nemecko
Balenie: 5 kg, 25 kg

Colette je veľmi skorá konzumná odroda sadbových zemiakov, ktorá vyniká pekným oválnym predĺženým tvarom, stabilným tvarom hľúz, hladkou šupkou, plytkými očkami a žltou farbou dužiny. Colette nemá sklon k černeniu dužiny, ku sfarbeniu surovej dužiny a ku chrastavitosti. S ohľadom k dlhému obdobiu vegetačného kľudu si zachováva vysokú konzumnú hodnotu až do neskorej jari. Varný typ AB. Odroda Colette ako aj iné sadbové zemiaky sú vďačné za harmonické hnojenie. 

Pozitívna vlastnosť: Výborná chuť, zachováva si vysokú konzumnú hodnotu až do neskorej jari.


Sadbové zemiaky Impala

Veľmi skoré

Impala

Odroda: Veľmi skorá
Varný typ: B
Pôvod: Holandsko
Balenie: 1,2 kg a 3,5 kg minihľuzy, 5 kg, 25 kg

Veľmi skorá konzumná odroda zemiakov, vhodná pre letný a jesenný konzum, odporúčaná spotreba v období jún – december. Táto odroda sadbových zemiakov je určená na priamy konzum ako príloha. Dužina je po uvarení stredne pevnej konzistencie, menej múčnatá, netmavne. Hľuzy sú oválne so žltou šupkou, veľmi plytkými očkami a žltou dužinou. Táto zemiaková sadba dosahuje vysoké úrody s úrodovým potenciálom 65 t.ha-1. Má rýchlu dynamiku tvorby hľúz, je určená pre zber v druhom zberovom termíne. Proti plesni zemiakovej vykazuje nižšiu odolnosť na nadzemnej časti i na hľuzách, je stredne odolná proti chrastavitosti obyčajnej. Zemiaky sú stredne odolné proti mechanickému poškodeniu.  

Pozitívna vlastnosť: Dosahuje vysoké úrody s úrodovým potenciálom 65 t.ha-1.


Sadbové zemiaky Red Scarlett

Veľmi skoré

Red Scarlett

Odroda: Veľmi skorá
Varný typ: B
Pôvod: Holandsko
Balenie: 1,1 kg minihľuzy

Oválna odroda s červenou šupkou a plytko umiestnenými očkami. Rýchlením vhodná aj na pestovanie skorých zemiakov. Nerozvarí sa, ideálna na prípravu šalátov. Odolná voči háďatku a viacerým chorobám. 


Pozitívna vlastnosť: Vysoká úroda pri skorom zbere.


Sadbové zemiaky RIVIERA

Super skoré

Adora

Odroda: Super skorá
Varný typ: AB
Pôvod: Holandsko
Balenie: 1,2 kg minihľuzy

Zemiaky Riviera majú hladkú šupku, výbornú odolnosť na vírusové choroby a veľmi skoré vysoké úrody. Dobre odoláva mechanickému poškodeniu a nevytvárajú sa rastové trhliny. Svetložlté hľuzy s pevnou šupkou sú veľké, veľkostne vyrovnané, s plytkými očkami a svetložltou dužinou. Ich vegetačná doba je 65 dní a prvý zber je možný už koncom mája. Patrí medzi pevný varný typ AB s dobrou skladovateľnosťou.

Pozitívna vlastnosť: Super skorá odroda s peknou šupkou, vysokými a veľmi skorými úrodami, odolná voči mechanickému poškodeniu.


Sadbové zemiaky Vivaldi

Veľmi skoré

Vivaldi

Odroda: Veľmi skorá
Varný typ: B
Pôvod: Holandsko
Balenie: 1,1 kg minihľuzy

Odroda zemiakov, ktorá dáva vysoké úrody hľuz so žltou hladkou šupkou, veľmi plytkými očkami a svetložltou dužinou. Počet hľuz pod trsom je stredný (11-15). Tvar majú oválny až dlhooválny s veľmi dobrou vonkajšou aj vnútornou kvalitou. Zemiaky sú veľmi dobre skladovateľné. Pri výsadbe nie je potrebné predklíčenie, ale lepšie výsledky sa dosahujú pri výsadbe sadiva s malými bielymi klíčkami. Patrí medzi odrody, ktoré je možné pestovať na všetkých typoch štruktúrnych pôd. Najlepšie výsledky dosahuje na stredne ťažkých ílovitých pôdach. Vňať je pomerne vysoká s vyšším počtom stoniek, preto doporučujeme včasnú pravidelnú preventívnu ochranu proti plesni zemiakovej. Vhodným prípravkom na bio báze je Controlphyt Cu. Dobre reaguje na závlahu. Vivaldi je citlivé na nedostatok mikroelementov - najmä horčíka Mg a mangánu Mn. Tieto mikroelementy napomáhajú udržať rastlinu v dobrej kondícii. Aplikujeme ich na list spolu s prípravkami proti plesni zemiakovej. Mangán najlepšie pred kvitnutím a horčík po kvitnutí rastlín.

Pozitívna vlastnosť: Vysoká úroda pri skorom zbere s veľmi dobrou skladovateľnosťou.


Sadbové zemiaky Annabelle

Skoré

Annabelle

Odroda: Skorá
Varný typ: A
Pôvod: Holandsko
Balenie: 1,1 kg minihľuzy

Skvelý zemiak do šalátov – hľuzy sa nerozvárajú - s hladkou šupkou, má vyrovnaný tvar, vhodný na pranie. Napriek hladkej šupke, hľuzy nie sú náchylné na mechanické poškodenie. Pri zbere odroda potvrdila vyššiu odolnosť proti chrastavitosti obyčajnej, strednú odolnosť proti koreňomoru ľuľkovému na hľuzách. 

Pozitívna vlastnosť: Hľuzy sa nerozvárajú - veľmi atraktívna šupka.


Sadbové zemiaky Campina

Skoré

Campina

Odroda: Skorá
Varný typ: AB
Pôvod: Solana GmbH & Co. KG Hamburg
Balenie: 1,1 kg minihľuzy, 10 kg

Rajonizácia pre všetky oblasti Slovenska. Je to odroda s hladkou šupkou, nerozváraná, vynikajúcej chuti, veľmi vysoký výnos. Je určená aj na pestovanie v ekologickom poľnohospodárstve. Vysoká odolnosť voči plesni hľúz. Farba dužiny a šupky je žltá s hladkým povrchom. Po uvarení netmavne. Odroda je určená hlavne pre biotrh. Na ošetrenie proti pásavke zemiakovej odporúčame účinný bioinsekticíd NeemAzal T/S.

Pozitívna vlastnosť: Odroda je určená hlavne pre biopestovateľov.


Sadbové zemiaky Elfe

Skoré

Elfe

Odroda: skorá
Varný typ: B
Pôvod: Nemecko
Balenie: 5 kg, 25 kg

Skorá konzumná odroda s výbornou chuťou, s pevnejšou konzistenciou, veľmi vhodná aj na lúpanie a balenie (zemiak netmavne). Varný typ B. Elfe je veľmi výnosná a pre svoje vlastnosti aj dobre predajná. Hľuzy sú atraktívne - oválne až dlho oválne s plytkými očkami, jemnou šupkou, sýto žltou dužinou. Elfe v sebe zjednocuje vysoký výnos s lákavou kvalitou hľúz - obohacuje sortiment zemiakov na balenie svojou výbornou konzumnou kvalitou a nízkym sklonom k vadám hľúz.

Pozitívna vlastnosť: Tento zemiak partí medzi veľmi výnosné odrody s vysokým podielom tržných hľúz.


Sadbové zemiaky Esmee – Novinka !!!

Skoré

Esmee

Odroda: skorá
Varný typ: B
Pôvod: Holandsko
Balenie: 1,2 kg minihľuzy

Tvar má oválno-dlhý, farba šupky je červená so žltou dužinou. Odolnosť tejto odrody na choroby veľmi dobrá na hľuzách aj na nadzemnej časti. 

Pozitívna vlastnosť: Veľmi dobrá odolnosť voči chrastavitosti.


Zlatá kosák 2014 Malvína Agrokomplex

Sadbové zemiaky Malvína

Skoré konzumné

Malvína

Odroda: Skorá konzumná
Varný typ: B
Pôvod: Slovensko
Balenie: 5 kg, 25 kg

Hľuzy sú vhodné najmä ako prílohové zemiaky, ale aj na prípravu pečených zemiakov a šalátov. Po uvarení sú pevnej konzistencie, netmavnú. Sú dlho-oválneho tvaru s jemnou žltou šupkou, plytkými očkami a žltou dužinou. Odroda MALVINA má výbornú dynamiku tvorby veľkostne a tvarovo vyrovnaných hľúz. Je stredne odolná proti napadnutiu plesňou zemiakovou a mechanickému poškoneniu, a odolná proti napadnutiu chrastavitosťou obyčajnou.

Pozitívna vlastnosť: Univerzálne použitie, veľmi atraktívny tvar hľúz, vynikajúca jemná chuť, vhodná na pranie.


Sadbové zemiaky Marabel

Skoré konzumné

Marabel

Odroda: Skorá
Varný typ: BA
Pôvod: Nemecko
Balenie: 5 kg, 25 kg

Skorá konzumná odroda sadbových zemiakov s veľmi dobrou chuťou. Hľuzy sú oválne, šupka hladká a svetlá, očká plytké, dužina žltá. S ohľadom na vysoký počet nasadených hľúz dáva vysoké výnosy. Tieto zemiaky sú veľmi vhodné na pranie a lúpanie. Zemiak je varný typ BA. Marabel je veľmi výnosná a dobre predajná. Odroda je rezistentná proti napadnutiu háďatkom zemiakovým, odolná proti šediveniu dužiny. Veľmi odolná vírusom A a Y , voči háďatku Ro1 +4. Táto odroda sadbových zemiakov má vysokú odolnosť voči chrastavitosti, hrdzi, voči černeniu i mechanickému poškodeniu. Marabel dáva prednosť lepším pôdam, s dostatkom živín a pravidelnou závlahou. 


Pozitívna vlastnosť: S ohľadom na vysoký počet nasadených hľúz dáva vysoké výnosy.


Sadbové zemiaky Monalisa – Novinka !!!

Skoré

Monalisa

Odroda: skorá
Varný typ: B
Pôvod: Holandsko
Balenie: 25 kg

Odroda s dlho oválnymi hľuzami so žltou šupkou a svetložltou dužinou. Výborná konzumná kvalita, vysoká úrodnosť, dobrá skladovateľnosť. Veľkostne a tvarovo vyrovnané veľké hľuzy. Dobre znáša teplo a sucho.

Pozitívna vlastnosť: Univerzálne použitie, veľmi atraktívny tvar hľúz, vynikajúca jemná chuť, vhodná na pranie a balenie.


Sadbové zemiaky PRINCESS

Skoré

PRINCESS

Odroda: Skorá
Varný typ: A
Pôvod: Solana GmbH & Co. KG Hamburg
Balenie: 10 kg

Skorá šalátová odroda, varný typ A, vegetačná doba cca 125 dní, farba šupky žltá, dužina sýtožltá. Nasadzuje pekné vyrovnané oválne hľuzy, vysoko úrodná (cca 13-18 hľúz pod trsom). Vyžaduje pravidelnú zálievku a dostatočnú výživu. Vysoko odolná voči chorobám, vhodná na dlhodobé skladovanie.

Pozitívna vlastnosť: Nasadzuje pekné a vyrovnané oválne hľuzy.


Sadbové zemiaky Violet Queen

Skoré

Violet Queen

Odroda: Skorá
Varný typ: AB
Pôvod: Holandsko
Balenie: 1,1 kg minihľuzy

Sú horúcou tohtoročnou novinkou medzi fialovými zemiakmi, nielen pre jej krásne fialové zafarbenie ale aj pre unikátnu chuť. Pôvodom holandská odroda sa výborne hodí do kuchyne na priamy konzum ale aj na uskladnenie. Tieto zemiaky sa hodia na varenie, výrobu kaše alebo výrobu zemiakových lupienkov. Je varný typ AB, obsahuje 17 % sušiny. Veľmi zaujímavé je jej zloženie nutričných látok. Fialova šupka i dužina sú bohatým zdrojom antokyánov, ktoré sú významné antioxidanty. Pôsobia blahodarne na kardiovaskulárny systém, znižujú výskyt určitých druhov rakoviny, hladinu cholesterolu, zlepšujú funkciu zraku a pozitívne ovplyvňujú najmä ochranné procesy v organizme. 

Pozitívna vlastnosť: Fialová šupka i dužina sú bohatým zdrojom antokyanínov - významných antioxidantov.


Sadbové zemiaky Agria

Stredne skoré až neskoré konzumné

Agria

Odroda: Stredne skorá až stredne neskorá odroda
Varný typ: B-BC, vhodné na priamu spotrebu, prípravu hranoliek, chipsov, ale aj na bežný konzum
Pôvod: Nemecko
Balenie: 1,2 kg a 3,5 kg minihľuzy, 5 kg, 25 kg

Patrí medzi najžiadanejšie odrody sadbových zemiakov na Slovensku, v Česku i Nemecku. Zemiaky majú oválny tvar a veľmi veľké hľuzy, dužina je tmavožltá, vysoko úrodná. Agria si zachováva výbornú kvalitu konzumu až do jari.  
Dužina je výrazne žltá, obzvlášť po uvarení farebne stála. Vykazuje vysoký výnos, na niektorých lokalitách má sklon ku chrastavitosti hľúz. Plochy, ktoré majú sklon k vytváraniu chrastavitosti, sa neodporúčajú. K dobrému nasadeniu hľúz možno odporučiť včasné zavlažovanie.

Pozitívna vlastnosť: Výborná chuť. Agria si zachováva výbornú kvalitu konzumu až do jari.


Sadbové zemiaky Antónia

Stredne skoré

Antónia

Odroda: Stredne skorá
Varný typ: A
Pôvod: Nemecko
Balenie: 5 kg, 25 kg

Odroda ANTONIA je novinkou medzi šalátovými zemiakmi varného typu A. Vyznačuje sa lahodnou chuťou, vysokou výnosnosťou, dlhou dobou skladovateľnosti (až do neskorej jari), čím spĺňa požiadavky na balenie a dobré obchodovanie. Hľuzy sú guľato-oválne so žltou šupkou a žltou dužinou. Antónia uprednostňuje dobre pripravené pôdy s pravidelnou závlahou. Táto odroda sadbových zemiakov je vďačná za harmonické hnojenie. Vzhľadom k vyššiemu nasadeniu hľúz pod kopcom odporúčame spon v riadku 32 až 34 cm. 

Pozitívna vlastnosť: Hľuzy sa nerozvárajú - veľmi atraktívna šupka.


Sadbové zemiaky Arlet

Stredne skoré konzumné

Arlet

Odroda: Stredne skorá, konzumná
Varný typ: B-B/A
Pôvod: Slovensko
Balenie: 5 kg, 25 kg

Hľuzy sú vhodné ako prílohové zemiaky a na prípravu šalátov. Po uvarení sú pevnej konzistencie, netmavnú. Sú dlho-oválneho tvaru so žltou šupkou, plytkými modrými očkami a žltou dužinou. Odroda ARLET má dobrú dynamiku tvorby veľkostne vyrovnaných hľúz. Je stredne odolná proti napadnutiu plesňou zemiakovou a odolná proti napadnutiu chrastavitosťou obyčajnou a mechanickému poškodeniu. Je odolná proti háďatku zemiakovému.

Pozitívna vlastnosť: Univerzálne použitie, veľmi atraktívny tvar hľúz


Sadbové zemiaky CONNECT - BIO

Stredne skoré - neskoré

CONNECT - BIO

Odroda: Stredne skorá - neskorá
Varný typ: BC
Pôvod: DEN HARTIGH BV
Balenie: 1,2 kg minihľuzy, 25 kg

Stredne skorá - neskorá odroda predurčená na ekologické pestovanie a absolútne nenáročná! Vegetačná doba cca 135-145 dní podľa zásobenosti vlahou a dusíkom. Varný typ BC ,farba šupky a dužiny žltá, kríženec známej odrody SATINA. Tvorí veľké guľatooválne hľuzy, počet hľúz pod trsom 14-16 ks nasadených hlbšie. Odolná voči vysokým teplotám, suchu, má robustnú vňať, dobre si poradí s burinami a suchom. Minimálne náchylná na pleseň. Poskytuje stredne vysoké úrody. Skladovanie veľmi dobré. Na ošetrenie proti pásavke zemiakovej odporúčame účinný bioinsekticíd NeemAzal T/S.

Pozitívna vlastnosť: Odroda predurčená na ekologické pestovanie a absolútne nenáročná!


Sadbové zemiaky Laura

Stredne skoré

Laura

Odroda: stredne skorá
Varný typ: B
Pôvod: Nemecko
Balenie: 5 kg, 25 kg

Laura je stredne skorá konzumná odroda s červenou šupkou. Varný typ B. Hľuzy má oválne až dlhé s hladkou červenou šupkou s plytkými očkami. Zemiaky sú prevažne pevnej konzistencie, ľahko múčnaté so sýtožltou farbou dužiny a s príjemnou chuťou. Po uvarení netmavne.   Odroda je vhodná na priamy konzum aj  na spracovanie, napr. na hranolky, lúpanie, atď. Laura kladie stredne vysoké nároky na pôdu a zásobovanie vodou. Na postemergentnú aplikáciu Sencoru je slabo citlivá. Má dobrú odolnosť voči chorobám, ale napriek tomu odporúčame pravidelný postrek proti plesni zemiakovej. Laura sa dobre skladuje. Dobrá skladovateľnosť hľúz zaisťuje vysokú kvalitu až do neskorej jari.

Pozitívna vlastnosť: Dužina žltej farby si udržuje chuť po celý rok.


Zlatá kosák 2013 Megan Agrokomplex

Sadbové zemiaky Megan

Stredne skoré konzumné

Megan

Odroda: Stredne skorá, konzumná
Varný typ: B
Pôvod: Slovensko
Balenie: 5 kg, 25 kg

Hľuzy sú vhodné najmä ako prílohové zemiaky, ale aj na prípravu pečených a opekaných zemiakov. Patria k varnému typu B, po uvarení sú pevnej konzistencie, slabo múčnaté, netmavnú. Sú oválneho tvaru so žltou šupkou, plytkými očkami a sýtožltou dužinou. Odroda MEGAN dosahuje vysoké úrody s úrodovým potenciálom 70-75 t.ha-1, ktoré sú najvyššie v sortimente odrôd pestovaných na Slovensku. Má priemernú dynamiku tvorby hľúz, ktoré sú veľkostne vyrovnané. Je odolná proti napadnutiu plesňou zemiakovou a stredne odolná proti napadnutiu chrastavitosťou obyčajnou a mechanickému poškodeniu.

Pozitívna vlastnosť: Univerzálne použitie, vynikajúca chuť, nadpriemerné úrody.


Sadbové zemiaky Mozart

Stredne skoré

Mozart

Odroda: stredne skorá
Varný typ: B
Pôvod: Holandsko
Balenie: 1,1 kg minihľuzy

MOZART – Odroda s veľkými oválnymi hľuzami so svetložltou dužinou a červenou šupkou . Vhodná na konzumné účely. Tieto sadbové zemiaky veľmi dobre znášajú sucho a teplo, dávajú stabilné úrody. Dobre sa skladujú.

Pozitívna vlastnosť: Odolná proti obyčajnej chrastavitosti a mechanickému poškodeniu.


Sadbové zemiaky Mulberry Beauty

Stredne skoré

Magenta Love

Odroda: Stredne skorá
Varný typ: A
Pôvod: Holandsko
Balenie: 1,1 kg minihľuzy

Mulberry Beauty je vyšľachtená z odrody Magenta Love, čím je horúcou tohtoročnou novinkou medzi farebnými zemiakmi, nielen pre jej krásne zafarbenie ale aj jej unikátnu chuť. Hľuzy sú väčšieho priemeru ako sme zvyknutý pri perupas zemiakoch, čo je ďalším plus pre túto odrodu. Pôvodom holandská odroda sa výborne sa hodí do kuchyne na priamy konzum ale aj na uskladnenie. Tieto zemiaky sa hodia sa na varenie, výrobu kaše alebo výrobu zemiakových lupienkov. Je varný typ A , obsahuje 17 % sušiny. Veľmi zaujímavé je jej zloženie nutričných látok. Nádherná červená šupka i dužina sú bohatým zdrojom antokyánov, ktoré sú významné antioxidanty. Pôsobia blahodarne na kardiovaskulárny systém, znižujú výskyt určitých druhov rakoviny, hladinu cholesterolu, zlepšujú funkciu zraku a pozitívne ovplyvňujú najmä ochranné procesy v organizme. 

Pozitívna vlastnosť: Nádherná červená šupka, šalátový tvar hľúz, skorosť, dobrá úroda a dobre sa umýva.


Sadbové zemiaky Nicola

Stredne skoré

Impala

Odroda: stredne skorá
Varný typ: AB
Pôvod: Holandsko
Balenie: 1,2 kg minihľuzy

Sadbové zemiaky Nicola patria medzi stredne skoré konzumné odrody s vynikajúcimi konzumnými vlastnosťami a pevnou konzistenciou. Je to šalátový druh zemiakov, varného typu AB. Zemiaky odrody Nicola majú oválne hľuzy, žltú dužinu s hladkou šupkou. Tieto sadbové zemiaky sú dobre odolné voči hubovým chorobám a odvďačia sa aj v horších pôdnych podmienkach. 

Pozitívna vlastnosť: Odolné voči hubovým chorobám s vynikajúcimi konzumnými vlastnosťami.


Sadbové zemiaky SANTÉ

Stredne skoré

Adora

Odroda: Stredne skorá
Varný typ: B
Pôvod: Holandsko
Balenie: 5 kg

Vysokoúrodná stredne skorá odroda so stredne vysokým počtom veľkostne a tvarovo vyrovnaných oválnych hľúz s dobrou skladovateľnosťou. Žlté, oválne, veľmi vyrovnané hľuzy s plytkými očkami a krémovou dužinou. Vysoký obsah sušiny. Veľmi dobré chuťové vlastnosti. Dobrá odolnosť voči plesni a vírusovým chorobám.

Pozitívna vlastnosť: Vysokoúrodná odroda so stredne vysokým počtom vyrovnaných hľúz.


Sadbové zemiaky Talentine

Stredne skoré

Talentine

Odroda: stredne skorá
Varný typ: B
Pôvod: Holandsko
Balenie: 25 kg

Odroda zemiakov vhodná do šalátov – hľuzy sa nerozvárajú. TALENTINE je atraktívna s hladkou a jasnou šupkou. Dlho oválne vyrovnané hľuzy majú žltú dužinu. Je to vysokoúrodná odroda. Vysoký počet hľúz pod trsom s dobrou skladovateľnosťou (dlhá dormancia).

Pozitívna vlastnosť: Vysokoúrodná s hladkou a jasnou šupkou.


Sadbové zemiaky Victoria

Stredne skoré

Victoria

Odroda: stredne skorá
Varný typ: B
Pôvod: Holandsko
Balenie: 1,1 kg minihľuzy, 25 kg

Výkonná odroda zemiakov typu Agria s vyrovnanejšími hľuzami, ktoré neprerastajú a netrpia dutosťou. Oválne až dlho-oválne hľuzy majú žltú šupku a žltú dužinu. Je to stredne skorá odroda. Varný typ zemiakov B.
Najlepšie výsledky dosahuje pri výsadbe sadiva s malými bielymi klíčkami pod 5 mm. Viktórii viac vyhovujú hlinité pôdy. Rastliny majú silné, vzpriamené stonky. Má stredný počet hľúz pod trsom, ktoré sú veľkostne vyrovnané. Odroda kumuluje len nízke množstvo dusičnanov v hľuzách. Vyznačuje sa vynikajúcou konzumnou kvalitou. Približne od začiatku júla odporúčame aplikovať listové hnojivá s obsahom mangánu a horčíka spolu s fungicídmi proti plesni zemiakovej. Táto odroda sadbových zemiakov je stredne náchylná na chrastavitosť a pleseň na vňati. Výborne sa skladuje.
Victoria má dlhú dormanciu a strednú dominanciu. Akýkoľvek spôsob prípravy sadiva má pozitívny vplyv na klíčenie a vytvorenie dostatočného počtu stoniek. Odrode viac vyhovujú hlinité pôdy. Môže sa vysádzať aj do ľahkých pôd s výnimkou pôd náchylných na chrastavitosť. Počiatočný rast vňate je pomalší.

Pozitívna vlastnosť: Odroda kumuluje len nízke množstvo dusičnanov v hľuzách, vyznačuje sa vynikajúcou konzumnou kvalitou.


Sadbové zemiaky Jelly

Neskoré

Jelly

Odroda: Neskorá
Varný typ: B
Pôvod: Nemecko
Balenie: 5 kg, 25 kg

Vyznačuje sa veľmi dobrou vnútornou kvalitou hľúz. Je to nová odroda vyšľachtená v Nemecku z odrody Marabel. Žltošupké hľuzy majú na povrchu plytké očká, farba dužiny je žltá. Hľuzy majú veľmi dobrú chuť, ktorá ich posúva medzi popredné miesta v chuťových vlastnostiach, preto patria medzi najžiadanejšie na trhu. Sú polopevnej konzistencie, majú strednú až mierne vyššiu múčnatosť, po uvarení netmavnú. Tvoria vysoký trs prechodného typu s hrubou hlavnou stonkou. Listy má stredne veľké, na ktorých vyrastajú veľké lístky s matným povrchom.

Pozitívna vlastnosť: Hľuzy majú veľmi dobrú chuť, ktorá ich posúva medzi popredné miesta v chuťových vlastnostiach.
ORGANIX garden s.r.o.

Rastislavova 1067/323

951 41 Lužianky

Slovenská republika

Tel: 0948/778099

Connect

Prihlásenie / Registrácia