Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Sadbové zemiaky Malvína

5,70 s DPH / ks 5,18 € bez DPH / ks
NEDOSTUPNÉ pre rok 2023
Odroda Malvína je skorá, pôvodom slovenská konzumná odroda. Dužina po uvarení netmavne a je pevnej konzistencie, Varný typ B hovorí vhodnosti Malvíny, ako prílohového zemiaka. Hľuzy sú dlho oválneho tvaru s jemnou žltou šupkou.
Obj. čislo:
374
Tvar hľuzy
dlhooválna
Krajina pôvodu
Slovensko
Farba dužiny
žltá
Varný typ
B
Stupeň množenia
A (C1)
Skladovateľnosť
dobrá
Farba šupky
žltá

Sadbové zemiaky Malvína

Malvína - sadbové zemiaky

Odroda Malvína je skorá, pôvodom slovenská konzumná odroda. Varný typ B, po uvarení je pevnej konzistencie, netmavne. Hĺúzy sú dlho oválneho tvaru s jemnou žltou šupkou, plytkými očkami a žltou dužinou. Odroda Malvína má dobrú dynamiku tvorby veľkostne a tvarovo vyrovnaných hľúz. Vzhľadom na stredný počet nasadzovaných hľúz je potrebné ju vysádzať s odstupmi v riadku 32 – 34 cm. Hľuzy sú vhodné ako prílohové zemiaky, ale aj na prípravu šalátov alebo pečených zemiakov. Dostatočnú výživu zemiakov dosiahnete aplikáciou biohnojiva Agriful.

Odolnosť odrody Malvína

Je odolná proti napadnutiu plesňou zemiakovou a odolná proti napadnutiu chrastavitosťou obyčajnou a stredne odolná mechanickému poškodeniu. Odroda Malvína má dobrú dynamiku tvorby veľkostne a tvarovo vyrovnaných hľúz. Vzhľadom na stredný počet nasadzovaných hľúz je potrebné ju vysádzať s odstupmi v riadku 32 – 34 cm. Výborne sa hodí na dlhodobé uskladnenie, odporúčaná doba spotreby v období október až máj.


Pre ochranu zemiakov a dosiahnutie dostatočnej úrody aplikujte ODPORÚČANÉ kombinácie produktov, ktoré máme v zľave.


 

Parametre

Tvar hľuzy dlhooválna
Krajina pôvodu Slovensko
Farba dužiny žltá
Varný typ B
Stupeň množenia A (C1)
Skladovateľnosť dobrá
Farba šupky žltá

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.