Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Sadbové zemiaky Bellarosa

5,50 s DPH / ks 5 € bez DPH / ks
VYPREDANÉ pre r. 2023
Bellarosa sa zaraďuje medzi veľmi skoré, varného typu B. Presvedčí vás vysokým výnosom kvalitných a veľkých hľúz. Je veľmi dobre skladovateľná, nakoľko má dlhé obdobie vegetačného kľudu.
Obj. čislo:
19118
Skladovateľnosť
Veľmi dobrá
Farba šupky
Červená
Tvar hľuzy
Oválna
Farba dužiny
Svetložltá
Varný typ
B

Sadbové zemiaky Bellarosa

Odroda BELLAROSA

patrí medzi veľmi skoré červené odrody, varného typu B. Táto odroda dosahuje veľmi skoro veľké oválne hľuzy so stabilnou vnútornou kvalitou. Vďaka tejto vlastnosti viete dodávať Bellarosu skoro na trh, kde sú žiadané zemiaky s veľkými hľuzami a červenou šupkou. Je výborná na lúpanie.
Bellarosa ma malé až stredné nároky na pôdu a závlahu. Dosahuje stabilné a vysoké výnosy dobrej kvality. Nie je citlivá na stres zo sucha.
 

Pestovanie zemiakov Bellarosa

Odporúčaný spon sadenia hľúz je s odstupom v riadkoch 28-30 cm. Bellarosa sa vyznačuje dlhým obdobím kľudu a preto je treba zemiaky pred výsadbou nechať narašiť, prípadne predklíčiť. Belalrosa je vďačná za harmonické hnojenie. Ak zvažujete dohnojenie porastu zemiakov, odporúčame tekuté biohnojivo Agriful. Ktoré vyživuje korene a zvyšuje úrodu hľúz.

Aj napriek veľmi dobrému zdravotnému stavu listov odporúčame  pravidelný postrek proti  plesni zemiakovej prípravkom Controlphyt PK na vňati v normálnom postrekovom slede. Je veľmi dobre odolná voči chrastavitosti, vločkovitosti a tmavnutiu dužiny i mechanickému poškodeniu.

Bellarosa presvedčí vysokým výnosom kvalitných a veľkých hľúz.

Je veľmi dobre skladovateľná, nakoľko má dlhé obdobie vegetačného kľudu.

Pre regeneráciu listov po napadnutí plesňou alebo inými ochoreniami použite biostimulant Tecamin Max. 


Pre ochranu zemiakov a dosiahnutie dostatočnej úrody aplikujte ODPORÚČANÉ kombinácie produktov, ktoré máme v zľave.


 

Parametre

Skladovateľnosť Veľmi dobrá
Farba šupky Červená
Tvar hľuzy Oválna
Farba dužiny Svetložltá
Varný typ B

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.