Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

NeemAzal 5l

113 s DPH / l 94,17 € bez DPH / l
Na sklade
Prírodný - ekologický insekticídny prípravok pôsobiaci proti savým a žravým škodcom.
Obj. čislo:
19995

NeemAzal 5l

Bio Postrek NeemAzal T/S

Prírodný insekticídny prípravok - bioinsekticíd vyrobený z výťažkov tropickej rastliny Azadirachta indica. Používa sa ako postrek na vošky, ale aj proti ostatným voľne žijúcim savým a žravým škodcom.
NeemAzal T/S zastavuje požerovú aktivitu škodcov. Počas krátkeho obdobia po aplikácii prestávajú byť aktívne a ďalej neškodia. Larvy na postrek reagujú znížením požerovej aktivity a utlmeným vývojom s následnou mortalitou. Dospelé jedince (imága) vykazujú inhibíciu žeru, neplodnosť a v menšej miere mortalitu. Za niekoľko dní sa populácia ďalej nevyvíja a skolabuje. 

Účinná látka

Azadirachtin A 1 % (10 g/l) - Prírodný výťažok zo semien tropickej rastliny Azadirachta indica.

Aplikácia a dávkovanie postreku

Aplikujeme postrekom na list a odporúčame vystriekať porast aj z vnútra a pod listami. Pokiaľ nastane do 8 hodín po aplikácii dážď, je nutné ošetrenie opakovať. Prípravok používame pri napadnutí škodlivým hmyzom alebo keď sa objavia prvé príznaky napadnutia. NeemAzal-T/S je účinný ako postrek na vošky a iné cicavé a žravé škodcom. Účinkuje najlepšie na ranné štádiá škodlivého hmyzu, preto je dôležité vykonať ošetrenie bezprostredne po vyliahnutí lariev.

Zemiaky: 25ml / 100 m2 alebo 2,5 lit/ha, postrekujte s odstupom 7 dní, maximálne 2 krát za vegetáciu

Vinič: 30ml / 100 m2 alebo 3 lit/ha, postrekujte s odstupom 7-14 dní, maximálne 2 krát za vegetáciu do fázy kvitnutia, do BBCH 61

Bylinky: 30ml / 100 m2 alebo 3 lit/ha, postrekujte s odstupom 7-10 dní, maximálne 3 krát za vegetáciu

Špenát: 30ml / 100 m2 alebo 3 lit/ha, postrekujte s odstupom 7-10 dní, maximálne 3 krát za vegetáciu

Kapustová zelenina: 30ml / 100 m2 alebo 3 lit/ha, postrekujte s odstupom 7-10 dní, maximálne 3 krát za vegetáciu.

Tekvicovitá zelenina: 30ml / 100 m2 alebo 3 lit/ha, postrekujte s odstupom 7-10 dní, maximálne 3 krát za vegetáciu

Rajčiak a baklažán: 30ml / 100 m2 alebo 3 lit/ha, postrekujte s odstupom 7-10 dní, maximálne 3 krát za vegetáciu

Jadroviny (okrem hrušiek):15ml / 100m2 do 10l vody alebo 4,5 lit/ha, postrekujte s odstupom 10-14 dní, maximálne 4 krát za vegetáciu, prípravok aplikujte maximálne do rastovej fázy konca kvitnutia (do BBCH 69)

NeemAzal-T/S sa aplikuje pri napadnutí a to ráno alebo večer v udanej dávke.  Aplikujeme 1,5lit prípravku na 1 výškový meter koruny stromu. Množstvo vody 300-1000 lit/ha v závislosti od druhu porastu. NeemAzal-T/S je ako prípravok na báze oleja je rastlinami všeobecne dobre znášaný. Vzhľadom na meniace sa podmienky v priebehu roku a rozdielmi medzi rastlinnými druhmi a odrodami sa nedá vylúčiť, že v ojedinelom prípade dôjde i poškodeniu necitlivých rastlín.

Ochranná doba


0 dní

Miešateľnosť a odporúčania

Nie je možné miešať s prípravkom Cocana a s prípravkami Novodor FC, Biobit XL, Biobit WP.                  Neošetrujte porasty pri silnom slnečnom žiarení a nepoužívajte vyššiu dávku ako je 30ml v teplom a slnečnom počasí, pretože môže prísť k popáleniu listov.Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.