Napredujeme v biologickej ochrane rastlín

Bernina - sadbové zemiaky 5 kg

7,90 s DPH / ks 7,18 € bez DPH / ks
VYPREDANÉ pre rok 2024
Bernina predstavuje stredne skorú šalátovú odrodu zemiakov, ktorá vyniká svojou vysokou úrodnosťou. Varný typ A-B. Je odolná voči voči háďatkám Ro1 /9/, Ro4 /9/.
Obj. čislo:
29251
Farba dužiny
tmavožltá
Varný typ
A-B
Skladovateľnosť
dobrá
Tvar hľuzy
dlhooválna
Farba šupky
žltá
Stupeň množenia
A (C1)
Krajina pôvodu
SK/DE

Bernina - sadbové zemiaky 5 kg

Stredne skorá odroda Bernina

Zemiaky sú stredne skorej konzumnej odrody varného typu A-B. Odroda je charakteristická nízkymi vstupmi - minimálne požiadavky na hnojenie. Hľuzy sú dlhooválne, šupka hladká žltej farby, očká veľmi plytké až plytké a dužina je tmavožltá. Bernina má veľmi vysokú úrodu hľúz s vysokým tržným podieľom veľkých hľúz. Konzumná hodnota je veľmi dobrá, kôli pevnej dužine po uvarení, čím je veľmi stabilná. Má veľmi slabé tmavnutie po uvarení a je zároveň vhodná na šúpanie.

Bernina má strednú dobu pokoja, s dobrou  dormanciou. Počiatočný vývoj vysadených hľúz je rýchly a nieje potrebná žiadna špeciálna príprava sadiva. Hĺbka výsadby pre vysoko úrodné lokality má byť hlbšia o 2 cm (maximálna vrstva pôdy 17cm). Vyznačuje sa priemernou citlivosťou na účinnú látku herbicídou Metribuzin pri aplikácii po vzídení.

Odolnosť odrody Bernina

Odroda je rezistentná proti napadnutiu háďatkom zemiakovým patotypu Ro1 /9/, Ro4 /9/. Táto odroda sadbových zemiakov má vysokú odolnosť voči chrastavitosti, hrdzi, voči černeniu i mechanickému poškodeniu. Plesni na hľuzách je možné zamedziť predovšetkým plánovaným zničením vňate. Porast musí byť 3 týždne pred zberom plne zničený.

Pre zabezpečenie dostatku živín odporúčame pridať do zálievky alebo postreku na list biohnojivo Agriful.

Využite zľavu, ktorú dávame na nákup postrekov pre ochranu proti chorobám listov.

 


 

Parametre

Farba dužiny tmavožltá
Varný typ A-B
Skladovateľnosť dobrá
Tvar hľuzy dlhooválna
Farba šupky žltá
Stupeň množenia A (C1)
Krajina pôvodu SK/DE

Nech vám nič neujde

Najnovšie informácie a novinky v biologickej ochrane Vašej záhrady, priamo na Váš mail.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.